Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Dlaczego ci się nie chce kochać?

Brak zainteresowania seksem u facetów to nie to samo, co trudności ze wzwodem lub impotencja. Mężczyźni, którzy mają obniżone libido albo nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeśli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może być wywołany bardzo różnorodnymi czynnikami, które obejmują zarówno czynniki fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to zwykle choroba alkoholowa, uzależnienie od narkotyków, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub działania uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido lub wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm i kłopoty w związku. Niskie
kamagra zel libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań powiązanych z traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Stres

Większość mężczyzn doznaje stresu z powodu kłopotów zawodowych lub problemów w związku czy w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm ludzki ma wrodzoną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. W tym celu wydziela hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w naturze mają zachęcać go do działania. Ciężko jednakże po otrzymaniu reprymendy od zwierzchnika zacząć go bić lub brać nogi za pas, w związku z tym przeważnie tłumimy tę naturalną reakcję, powodując, że skumulowana energia i napięcie nie mają ujścia. Jeżeli przez dłuższy okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie mając szansy rozładować swoich nerwów, musisz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich potencja
jak brak popędu płciowego lub brak zainteresowania seksem.