Jak dobrać długą suknię do figury?

Imprezy oraz rozdania hollywoodzkich wyróżnień udowadniają, że kunsztowna, długa suknia służy każdej kobiecie, obojętnie od figury czy rozmiaru. Podpowiadamy, jakie typy sprawdzą się u różnych figur.
Wydłużona suknia prezentuje się najlepiej na kobiecie o wielkim wzroście, lecz wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, muszą nosić ją w zestawie z butami na wysokim obcasie. Obcasy powodują że wyglądamy na potężniejsze, i również polepszają look sylwetki – mając je na stopach pośladki są podniesione, dodatkowo klatka piersiowa wyeksponowana, co natychmiast wyszczupla talię.
Dziewczyny o sylwetce klepsydry powinny szukać wzorów z gorsetem, który uwypukli klatkę piersiową i talię i uwypukli ładne ramiona. W tym wypadku idealnym wyborem będzie długa suknia o syrenim fasonie, czyli dopasowana na linii bioder i ud dodatkowo rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki tego typu nagminnie noszą dwie seksowne klepsydry ze świata biznesu rozrywkowego – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka powinna maskować szerokie biodra dodatkowo potężne uda, tak więc długa suknia dla niej musi przypominać strój księżniczki z dopasowaną górą dodatkowo falującym dołem. Posiadając tę figurę unikaj rzeczy rodzaju „beza”, zdecydowanie fajne są fasony z dołem w kształcie trapezu czy litery A, które zatuszują dół oraz zrównoważą proporcje.
Nietęga i wysoka kolumna może sobie pozwolić na stylizację geometryczną dodatkowo odsłaniającą sporo ciała, jednak by dodać mu krągłości, musi być wykonana z nieco mocniejszego i mocnego materiału, który nada sylwetce formę, zamiast mocno ją opasowywać. Doskonałym wyborem byłaby suknia błyszcząca lub ozdobiona trójwymiarowymi ozdobami.
Długa suknia dla dziewczyny o figurze jabłka powinna mieć -prosty albo nieco pofalowany krój. Uwagę odwróci od środkowej części figury gorset z przycięciem pod piersiami. W tym wypadku powinno się dodatkowo szukać sukienek z głębokim dekoltem w formacie litery V, który optycznie wysmukla figurę.
tekst pobrany ze strony sukienki